Potrzebujesz szybko zmienić jakąś treść na swojej stronie lub blogu w WordPress, chcesz usunąć komentarz lub go zatwierdzić, a nie masz dostępu do komputera? Wystarczy, że masz w ręku swojego smartfona z Androidem oraz aplikację WordPress!

Aplikacja WordPress na Androida pozwolili Ci nie tylko na szybki dostęp do Twojego WordPressa ale również na edycję wpisów, stron oraz komentarzy! Musimy zacząć od ściągnięcia na swój telefon aplikacji WordPress. Jest ona dostępna w sklepie Google po wpisania w wyszukiwarce WordPress lub bezpośrednio tutaj. Gdy już mamy zainstalowaną aplikacje, otwieramy ją i klikamy na „Dodaj samodzielną hostowaną stronę”. Wpisujemy login lub email do Naszego panelu administracyjnego, hasło oraz adres strony www i klikamy Zaloguj! Po zalogowaniu mamy dostęp do wszystkich funkcji, które wymieniłem powyżej.

Oprócz edycji tekstów aplikacja WordPress posiada jeszcze jedną przydatną funkcję, a mianowicie pozwala nam wrzucać wszystkie zdjęcia zrobione smartfonem bezpośrednio do WordPress! W zakładce multimedia mamy również dostęp do edycji istniejących już zdjęć jak i innych plików dodanych wcześniej!

Screenshot_2016-05-22-18-17-41