Edytor wizualny jest jednym z najważniejszych elementów WordPress, z którego korzysta każdy kto posiada tego CMS’a. Kryje on wiele przydatnych funkcji, umożliwiających nam sprawne pisanie artykułów i nie tylko…

Jedną z podstawowych funkcji dla Blogera lub posiadacza samego WordPress’a są skróty klawiszowe, które bardzo przyspieszają pisanie artykułów. Po przełączeniu widoczności paska narzędzi mamy dostęp do dodatkowych narzędzi w tym skróty klawiszowe! Poniżej kilka z nich:

skrotyklawiszowewoordpress

Możemy przełączyć się również na tryb pisania bez rozpraszania, a mianowicie po wciśnięciu ikonki w prawym górnym rogu, na monitorze pozostaje nam jedynie sam edytor wizualny co pozwala nam się bardziej skupić na pisaniu.

Przesyłanie obrazków nie musi już być uciążliwe, wystarczy że przeciągniesz z dysku plik multimedialny do okna edytora i automatycznie doda się znacznie szybciej niż poprzez dodanie medium.

Oprócz skrótów klawiszowych mamy dostęp również do znaków specjalnych, które przedstawiam poniżej:
znakispecjalne

Jeżeli kopiujemy jakąś treść z innych stron to musimy pamiętać o tym aby czcionka była taka sama jaką posiadamy u siebie na blogu, aby tego uniknąć proponuję przy wklejaniu tekstu z innych stron lub nawet z Worda, kopiować poprzez Wklej jako zwykły tekst.

Przy pisaniu wpisów, czasami nie chcemy tworzyć nowego akapitu tylko przejść linię niżej. Nowy akapit tworzy się poprzez klawisz Enter, natomiast jeżeli chcemy tylko przejść linię niżej musimy zastosować skrót Shift + Enter.

Oprócz tych kilku przydatnych funkcji, które wymieniłem powyżej, istnieje również wtyczka TinyMCE Advanced, która umożliwia nam dostosowania swojego paska narzędzi, dodawaniu lub usuwaniu skrótów do edycji tekstu.

tiny