Często masz problem ze znalezieniem odpowiedniej wtyczki? Nie wiesz jak ją skonfigurować? Startujemy z cyklem porad #PrzydatnaWtyczka, gdzie raz na miesiąc będziemy podrzucać Wam najlepsze wtyczki wraz z opisem i konfiguracją!

Zacznijmy od wtyczki Post Thumbnail Editor! W WordPress miniaturki lub inaczej obrazki wyróżniające tworzą się automatycznie po wrzuceniu ich do Naszego wpisu. Jest to bardzo przydatna funkcja, lecz nie do końca sprecyzowana, a mianowicie często zdarza się, że obrazek wyróżniający jest przycięty nie tak jakbyśmy chcieli. Najbardziej widoczne jest to w przypadku miniatur kwadratowych, z których korzystają niektóre wtyczki. Warto więc skorzystać z darmowej wtyczki Post Thumbnail Editor i poświęcić kilka minut na dopracowanie naszych miniatur!

Po instalacji wtyczki pod obrazkiem wyróżniającym pojawi nam się nowy odnośnik Edytor Ikon Wpisu. Po jego kliknięciu wchodzimy do edytora obrazków i mamy możliwość nie tylko zmiany wielkości poszczególnych miniatur ale również możemy ustawienie kompresje JPEG.

przydatne

Wystarczy, że wybierzemy odpowiednią miniaturę i zaznaczymy element jaki chcemy aby był widoczny po przycięciu i klikamy przycisk Przytnij i zapisz! Od razu pojawi nam się w polu Obecne miniatury jak wygląda ona po przycięciu. Możemy kadrować zdjęcie do momentu, aż uzyskamy pożądany efekt.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zapraszam do kontaktu!