Potrzebujesz dodatkowego zabezpieczenia przed hakerami? Dostajesz mnóstwo niepotrzebnych komentarzy, które są tylko Spamem? Ta wtyczka to idealne rozwiązanie dla Ciebie, aby dodatkowo zabezpieczyć Twoją stronę przed hakerami i zbędnymi Spamerskimi komentarzami! Zabezpieczenie polega na pojawieniu się dodatkowego pola z działaniem matematycznym, gdzie musimy wpisać prawidłową odpowiedź, w przypadku błędnej odpowiedzi komentarz nie zostanie dodany.

Przetestowałem kilka takich wtyczek i z pewności mogę polecić Captcha by BestWebSoft. Posiada ona kilka ciekawych funkcji. Na początku możemy sobie wybrać gdzie chcemy umieścić dodatkowe pole Captcha (Logowanie, Rejestracja, Przypomnienie Hasła oraz Formularz Komentarzy).

catpcha1

Ciekawym rozwiązaniem jest również wybór rodzaju działań. Możemy wybrać z pośród Dodawania, Odejmowania i Mnożenia, jak i rodzaju wyświetlanych liczb w postaci Cyfr, Słów czy Obrazków. Najlepiej pozostawić wszystkie te funkcje włączone, co pozwoli na dużą rotację działań matematycznych.

catpcha2