Aktualizacja do WordPress 4.5 „Coleman” to dobry kierunek w stronę nowoczesnego wyglądu i wygody dla użytkowników. Tworzenie wpisów z WordPress 4.5 stanie się jeszcze przyjemniejsze… Pamiętaj aby przed dokonaniem aktualizacji do najnowszej wersji WordPress 4.5 zrobić kopię zapasową!

Większość użytkowników najwięcej swojego czasu spędza w edytorze wizualnym, pisząc posty, artykuły czy newsy. Dlatego też WordPress znowu ulepsza tę część dla Nas.

Jedną z ważniejszych zmian jest edytor linków, który pozwala na szybsze umieszczanie linków w tekście. W WordPress 4.5 wciskając skrót Ctrl + K pokazuje się okienko do wpisania dowolnego odnośnika. Wystarczy wpisać adres URL, który nas interesuje i kontynuować pisanie treści bez konieczności zdejmowania rąk z klawiatury!

illustration-short-inlinelinks

Oprócz szybkiego dodawania linków możemy również skorzystać ze skrótów tekstowych, klikając na ikonę pomocy w edytorze wizualnym. O skrótach klawiszowych pomocnych do pisania postów napiszę w następnym artykule.

Wracając do WordPress 4.5, to mamy możliwość logowania się do panelu administracyjnego nie tylko za pomocą loginu ale również wpisując nasz adres e-mail. Ta funkcja na pewno przyda się gdy zapomnimy jaki był login.

Bardzo przydatną funkcją dla mniej lub bardziej zaawansowanych użytkowników jest na pewno sprawdzenie swojej strony na różnych urządzeniach od komputera po smartphone. Najnowszy WordPress umożliwia nam szybkie sprawdzenie jak wygląda Nasza strona na różnych ekranach, bez konieczności wychodzenia z panelu administracyjnego.

illustration-short-responsive-preview